CUDOWONY CHŁOPAK

Dnia 16.02.2018r. klasa 3e wybrała się na wycieczkę do Kina Helios na film „Cudowny chłopak”.
W oparciu o bestseller New York Times, Cudowny chłopak opowiada niesamowicie inspirującą i krzepiącą historię Augusta Pullmana, chłopca ze skazami na twarzy, który wchodzi do piątej klasy, po raz pierwszy uczęszczając do zwykłej szkoły podstawowej. Ten młody chłopak ze zdeformowaną twarzą musi przekonać wszystkich w nowej szkole, że jest tylko zwykłym dzieckiem i nie należy oceniać książki po okładce. Twórcy filmu, bez zbędnej dymnej zasłony, wykładają pedagogiczne przesłanie "Cudownego chłopaka". Szkolny korytarz ma być miejscem, w którym rozkwitną tolerancja, przyjaźń i solidarność z okrutnie potraktowanym przez los Auggiem.