EKO – CO TO WŁAŚCIWIE OZNACZA?

Coraz częściej słyszymy o tym, że każdy z nas powinien dbać o środowisko i być EKO. Tylko co to właściwie znaczy? Jakich zasad powinniśmy przestrzegać i czego się wystrzegać?

Bycie EKO to życie w równowadze z naturą i ochrona środowiska, w którym żyjemy. Warto się dowiedzieć jakie codzienne przyzwyczajenia możemy zmienić, by chronić środowisko i siebie samych.
Kilka prostych zasad, które bez problemu możemy wprowadzić w życie, kilka zmian, które nie muszą być bolesnym wyrzeczeniem a mogą sprawić, że nasza planeta będzie piękniejsza dla nas i przyszłych pokoleń. Wykonaj pierwszy krok … a odkryjesz drogę do lepszego zdrowia i poprawy jakości życia.
Taki pierwszy krok zrobiła młodzież naszego gimnazjum uczestnicząc w warsztatach zorganizowanych przez pracowników MBP pt. „Eko – nauka”. Uczniowie według otrzymanego schematu składali z ekologicznych elementów elektronicznych małe roboty.