Lekcja przyrody w plenerze

W środę 11 października klasy 2d i 2e udały się na lekcję przyrody w plenerze. Wyjechaliśmy do siedziby Dyrekcji Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy, by poszukać zwiastunów jesieni i podziwiać piękno Ziemi Piotrkowskiej.

Lekcja zaczęła się pokazem zdjęć pięknych roślin, które wraz z nadchodzącą jesienią zmieniają swe barwy oraz fotografii zwierząt, które szykują się na przyjście zimnych dni. Pan Maciej Sobański- leśniczy z Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w bardzo interesujący sposób wprowadzał nas w intrygujący świat przyrody. Po bardzo ciekawej pogadance był czas na pyszną kiełbaskę z ogniska, wspólne zabawy wśród drzew oraz szukanie oznak jesieni w pobliskim lesie. Uczniowie przypomnieli sobie nazwy warstw lasu, roślin i zwierząt leśnych. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta u dzikich koni, które swą urodą zachwyciły nie tylko dzieci, ale i opiekunów.