„MÓJ CHRYSTUS POŁAMANY”

28 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu wielkopostnym pt. „Mój Chrystus połamany”. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IIc gimnazjum oraz IV i VI szkoły podstawowej.

Motywem przewodnim był hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni”.
Niesienie pomocy, okazywanie miłosierdzia innym to główne przesłanie tej inscenizacji. Sami uczniowie uznali, że ten kto niesie pomoc innym, pomaga Chrystusowi – staje się Jego rękoma, nogami, ustami. Za to wszystko Jezus obiecał nam, że będziemy szczęśliwi. A ludzie w tak różnych miejscach szukają szczęścia.

14. 04. 2018 r. jak co roku ks. Proboszcz Paweł Lipiński zaprosił na Mszę Świętą i spotkanie Wielkopostne przedstawicieli władz naszego miasta, wszystkich szkół oraz emerytów.
Nasi uczniowie z kl. IIIa ze sztandarem reprezentowali nas na Msz Św. Inni przygotowali poczęstunek (kl. IIIb), jeszcze inni zaprezentowali przedstawienie pt. „Mój Chrystus połamany”.
Była to wielka zaduma nad życiem, nad tym co robimy i jak postrzegamy innych ludzi. Każdego skłoniło do refleksji, czy chcę oddać Jezusowi ręce, nogi, usta by to On mógł działać dla dobra wszystkich.
Ksiądz Proboszcz dziękując za trud naszych uczniów przygotował dla każdego słodki poczęstunek.