NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny
 Lech Kaczyński
3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Żołnierze wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.
Uchwalenie  tego dnia  jest formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku.
W Piotrkowie uroczystości  odbyły się 4 marca, w których nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły. Po uroczystej mszy  w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny  poczty sztandarowe przemaszerowały w okolice ronda Żołnierzy Wyklętych, gdzie zostały  złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia.

ZAPRASZAMY NA RELACJĘ TUTAJ