NASZ PIOTRKÓW

10 marca 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim „Nasz Piotrków”.
W konkursie wzięło udział 11 trzecioklasistów z 6 piotrkowskich szkół. Na samym początku zebranych gości przywitała pani dyrektor Izabela Winiarska, która przybiła z uczestnikami Konkursu „piątkę  na powodzenie”.
Cel konkursu :
-Odkrywanie bogactwa dziedzictwa kulturowego poprzez poznawanie przeszłości miasta Piotrków Trybunalski.
-Poznanie zabytkowych budowli Piotrkowa Trybunalskiego.
-Przybliżanie wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim.
-Kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.
-Wzmacnianie poczucia tożsamości lokalnej.
W ramach zadań konkursowych uczestnicy na przygotowanych przez organizatora kartkach musieli:
- oznaczyć położenie zabytkowych budowli,
- odpowiedzieć na pytania dotyczące historii Piotrkowa Trybunalskiego,
- odpowiedzieć na pytania do wybranych legend o Piotrkowie Trybunalskim i okolicach,
- rozwiązać test jednokrotnego wyboru,
- wykonać ilustrację na podany temat.
Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa, biorąc pod uwagę poprawność wykonania zadania pod względem merytorycznym.
Komisji przewodniczył Pan Błażej Cecota, kierownik Centrum Informacji Turystycznej.  W Jury zasiadł również Pan Karol Baryła- nauczyciel historii oraz Pani Monika Nowak- współorganizatorka konkursu.
Największą liczbę punktów, aż 32 na 38 możliwych, uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12. Gratulujemy zwycięzcom. Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci  SP nr 3, SP nr 8 oraz SP nr 13 zajmując równorzędne drugie miejsca. Jury przyznało także dwa miejsca trzecie drużynom z SP nr 5 i SP nr 11.
Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego wszyscy uczniowie biorący udział w Konkursie otrzymali jednakowe nagrody rzeczowe.
Za pracę włożoną w przygotowanie dzieci dziękują nauczycielom oraz rodzicom Anna Kafar oraz Monika Nowak- organizatorki Konkursu „Nasz Piotrków”.