NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE

Mimo że sens słów: „Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe” wydaje się taki oczywisty i dla wszystkich zrozumiały, jednak każdemu z nas zdarza się zrobić przykrość innej osobie, nie udzielić pomocy, czy nawet oszukać.

Zrozumienie tej „złotej zasady” może spowodować zmianę naszego zachowania, dzięki czemu możemy okazać sobie wzajemnie odrobinę ciepła i serdeczności, która tak niewiele kosztuje, a sprawia tyle przyjemności.
     Uczniowie naszej szkoły spróbowali zilustrować tą znaną prawdę. Wszystkie prace dzieci zrobiły ogromne wrażenie, każdy w swój indywidualny sposób starał się przedstawić zachowania i postawy z jakimi uczniowie spotykają się każdego dnia. Niektóre z prac zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi – gratulujemy!