„Tu byli moi bliscy, tu jestem ja – śladami naszych przodków”

W ramach obchodów 800 – lecia miasta Piotrkowa Trybunalskiego, nasza szkoła miała zaszczyt wzięcia udziału we wspólnym projekcie szkół podstawowych „Tu byli moi bliscy, tu jestem ja – śladami naszych przodków”.

Akcja objęła wszystkie klasy naszej szkoły. Prace nad projektem koordynowali nauczyciele: Ewa Misztel, Agnieszka Cienkowska – Szady i Katarzyna Robaszek – Purgał. Nad wszystkim czuwała  pani dyrektor Izabela Winiarska.
          W naszej szkole projekt przebiegał w kilku etapach. Pierwszy to rozmowa z wychowawcami i nauczycielami aby zachęcali dzieci do wzięcia udziału w nim, następnie gromadzenie prac. Kolejny to wystawa - pokazanie wszystkich prac na forum szkoły. Ostatni etap to wybór prac na konkurs – tutaj powołano jury, które wybierze pięć prac oraz zaangażowano środowisko szkolne - zdecydowano, że jedną z prac wybiorą nasi uczniowie.
        W czasie projektu zrealizowano cele założone przez organizatora konkursu, takie jak: poznanie historii Piotrkowa Trybunalskiego, wzmocnienie więzi międzypokoleniowych, integracja środowiska lokalnego oraz zapoznanie uczniów z techniką collage. Osiągnięcia naszej szkoły to głównie zasługa dzieci i ich współpraca z rodzinami i przyjaciółmi. Prace naszych uczniów to piękne kolaże i prace multimedialne wykonane indywidualnie lub grupowo, przedstawiające przemiany jakie zaszły w naszym mieście na przestrzeni wielu lat i odzwierciedlające miłość naszej młodzieży do swojej małej ojczyzny.