ZABAWY Z POWIETRZEM

23 listopada uczniowie klasy 2a uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji.
W tym dniu, na zaproszenie pani Lidii Łopusiewicz, dzieci udały się do ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim, by pod czujnym okiem pana Dariusza Maliszewskiego wykonywać doświadczenia związane z powietrzem. Uczniowie pana Darka: Adrian i Wiktor odkryli nowy typ worteksu. Za swoje odkrycie otrzymali Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie”.  Na festiwalu nasi starsi koledzy zaprezentowali działo dymne, które tworzy worteksy, czyli wiry powietrzne mające kształt pierścienia i niosące ze sobą energię. Poprzez zastosowanie komory w postaci elipsy odkryli  nowy worteks, który wpada w drgania i przyjmuje jajowaty kształt. Uczniowie klasy 2a mieli możliwość sprawdzić czy rzeczywiście tak jest.  Dziękujemy za ciekawe i inspirujące doświadczenia.