AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W szkole realizowany jest  ogólnopolski program  o charakterze społecznym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” .
Skierowany jest  on do uczniów klas I - II i będzie realizowany w ciągu całego roku szkolnego 2017-2018.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się jak bezpiecznie pokonać drogę do  i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachowywać się w nowych sytuacjach społecznych,  podczas korzystania z Internetu oraz poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo przygotowane materiały edukacyjne wzbogacone są w treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności.
Uczniowie  będą też brali udział, w ramach programu, w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa.