WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

17.10.2017 r – piękny, słoneczny dzień. Nasi koledzy siedzą w ławkach szkolnych lub są przy tablicy, a my ….w „odwiedzinach u ojca Mateusza”, w uroczym Sandomierzu.
My, tzn. uczniowie klas: 2a, 2b, 2c ,7a oraz 3d gimnazjum wraz z opiekunami. Wszystko nam sprzyjało: słońce, złota, polska jesień z przepięknymi barwami liści, poczucie humoru i niesamowity pan, który z wielką swadą wprowadził nas na terenie zbrojowni w świat średniowiecznego rycerstwa. A nasze modnisie dziewczyny przymierzając stroje oczami wyobraźni przenosiły się na dwór księżniczki lub do domu mieszczanki.
Zgodnie z programem wycieczki zwiedziliśmy: Stare Miasto, Bramę Opatowską z widokiem na cały Sandomierz, lochy z XIV w, czyli podziemną trasę, Kościół św. Jakuba, zbrojownię rycerską oraz przy szantach popłynęliśmy statkiem po Wiśle. No i oczywiście konieczny punkt każdej wycieczki …McDonalds. A potem już tylko śpiew w autokarze i powrót do rzeczywistości szkolnej.