NADSZEDŁ KOLEJNY ROK EDUKACJI TEATRALNEJ

Pani Ela Misiak-Iwańska realizuje program, jak zawsze, z wielkim zapałem i przejęciem a nawet rozmachem.

We wrześniu klasy IV i V wzięły udział w warsztatach teatralnych W Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi i obejrzały spektakl pt."Czerwony Kapturek". Zabawy i emocji było co niemiara.

W pażdzierniku klasy IV wyjechały do Filharmonii Łódzkiej. "Śpiewająca lokomotywa" zainaugurowała nowy sezon działań Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. W programie koncertu dzieci usłyszały:Słonia Trąbalskiego, Pana Tralalińskiego, Abecadło, Lokomotywę, Ptasie Radio, Idzie Grześ, W aeroplanie, Spóźniony słowik, Dwa Michały, O Grzesiu kłamczuchu, Rzepkę,Bajkowe tęsknoty i wiele innych wierszy Juliana Tuwima.

Już 13.10.18r. Pani Misiak-Iwańska, organizując kolejny wyjazd, zaprosiła do Teatru Wielkiego w Łodzi absolwentów naszej szkoły na operę Bizeta. CARMEN, bo o niej mowa, to jedna z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych oper na świecie. Opowiada o Cygance - przemytniczce, która rozkochuje w sobie sierżanta Don Jose, po czym znudzona nim rozpoczyna romans z torreadorem Escamillo. Taka sytuacja niewątpliwie musi prowadzić do tragedii...

Nasz kolejny wyjazd odbył się w sobotę 24.11.18r.. RIGOLETTO Giuseppe Verdiego, to zawsze gorąco przyjmowana przez spragnionych liryki muzycznej melomanów i oczekujących dobrego teatru - teatromanów, opera w trzech aktach.
Ponure losy nadwornego błazna i jego naiwnej córki oraz rozpustnego księcia, poruszyły nasze serca i muzyczną wrażliwość. Oczekiwaliśmy znakomitego przeboju "La donna e mobile" i to zostało nam zapewnione.

Jak zawsze dziękujemy Pani Eli Misiak-Iwańskiej za nasze emocje...i już czekamy na wieczór baletowy, aby 26.01.19r. wkroczyć na "Ścieżki życia".