Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów
w Piotrkowie Trybunalskim

LITERKOWO

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Od września do kwietnia klasa 1A z panią Katarzyną Ślęzak uczestniczyła w swoim pierwszym projekcie etwinning LITERKOWO.
Projekt stworzony został dla uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę czytania i pisania dla kilku polskich szkół. Podstawowym jego celem była nauka i doskonalenie umiejętności czytania i pisania w języku polskim. Projekt zakładał działania uczniów w wielu obszarach edukacyjnych, co pozwoliło na rozwijanie kreatywności, wyobraźnię, zachęciło uczniów do czytania i pisania, uważnego słuchania, opowiadania, logicznego myślenia, tworzenia i współdziałania w grupie. Uczniowie pracowali  w zespołach klasowych oraz międzyszkolnych wykonując zadania zaprojektowane przez nauczycieli oraz siebie. Poznali nowe narzędzia TIK. 

Pierszoklasiści nawiązali kontakt z partnerami projektu i zaprezentowali swoją klasę. Wspólnie z innymi klasami stworzyli katalog projektów miasta „Literkowo”. Wraz z etapami poznawania kolejnych liter dzieci  wykonywały różnorodne zadania projektowe:  tworzyli abecadło warzywno - owocowe, ułożyli opowieśc o literce D, tworzyli portrety literek, recytowali "Abecadło" Juliana Tuwima oraz śpiewali piosenki o literkach. Podziwiali też prace innych projektowych pierwszoklasistów.

Zapraszamy na nasz klasowy blog  W NASZEJ KLASIE   i do  oglądania efektów naszej pracy. 

 
 
powrót