Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów
w Piotrkowie Trybunalskim

Z MUZEUM DO KLASY

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
"Z muzeum do klasy" to tytuł projektu eTwinning, który realizowała klasa 2a z panią Katarzyną Ślęzak od września do listopada. 
W projekcie wzięło udział trzynaście szkół, w tym jedna z Luxemburga. Celem projektu było podjęcie działań związanych z uczczeniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas młodszych przygotowali wspólnie album złożony z informacji o wybranym polskim malarzu i zdjęcie zaaranżowane w klasie na podobieństwo dzieła malarskiego. Klasa 2a poznała twórczość Olgi Boznańskiej. 
Podczas realizacji projektu uczestniczyła w warsztatach - zajęciach z malarką, ilustratorką - panią Igą Elsaid.
Pani Iga podzieliła się z dziećmi doświadczeniem w zakresie malarstwa i rysunku - była rozmowa oraz eksperyment, utrwalające znajomość barw podstawowych i pochodnych. Dzieci dzieliły się własnymi spostrzeżeniami i pomysłami dotyczącymi wykorzystania kolorów podstawowych do utworzenia barwy przypominającej kolor ludzkiej skóry. Klasa uczestniczyła w dyskusji na temat stosowania różnych kolorów w celu zaakcentowania światła i cienia w portrecie. Zdobyte podczas zajęć wiadomości dzieci wykorzystały podczas zabawy w malarza.  Podczas trwania projektu uczniowie  samodzielnie przygotowali materiały o Oldze Boznańskiej, które "zamieniły w ruchomy obraz". 
Podczas finału projektu klasa zaaranżowała dwa obrazy "Portret dziewczynek" oraz "Portret kobiety w białej sukni". 
A oto wszystkie dzieła projektowe


Powered by emaze
Zapraszamy na relację zdjęciową...
powrót