W dniach 29.05.-30.05.2018  nauczyciele angliści wręczyli nagrody i dyplomy najlepszym uczniom szkoły podstawowej z klas 4-7 w szkolnych konkursach z języka angielskiego:
28-05-2018

GALILEO 2018

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego GALILEO 2018:
Na Festiwalu Różnorodnych Form Artystycznych GROT-Art organizowanym w IV LO w Piotrkowie Trybunalskim, Grupa Teatralna "Trele Morele" - starsi, wywalczyła  III miejsce w kategorii przedstawienie teatralne
11 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,NASZA NIEPODLEGŁA”.

10 maja 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się  XXII Miejski Mały Konkurs Recytatorski.
06-05-2018

DZIECI ŚWIATA

Wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt."Dzieci świata"organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 306 w warszawie im.KS.Jana Twardowskiego.
27 kwietnia 2018 roku w Szydłowie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Marii Konopnickiej.
25 kwietnia 2018 w SP12 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego " WE ARE THE CHAMPIONS".
„Piotrków Trybunalski – Moje Miasto”
23 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny turniej wiedzy "Ziemia nasza planeta".
20 kwietnia 2018r. odbył się Konkurs Ekologiczny dla klas III pod hasłem „Świat wokół nas”, zorganizowany przez panią Sylwię Drobik.
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 wzięli udział w Ogólnołódzkim konkursie fotograficzno - plastycznym " Patrząc na świat oczami św. Franciszka."
W marcu 46 uczniów z klas 6-7 przystąpiło w naszej szkole do I etapu Konkursu Ortograficznego ,,O pióro dyrektora WODN”.