POMAGAMY

Od lipca 2017 r. trwały rozmowy, dotyczące podjęcia współpracy pomiędzy Centrum Świętego Józefa i naszą szkołą.
I musieliśmy czekać aż do teraz, aby zainicjować tę współpracę.
A to wszystko przez to, że rok szkolny w Gabonie rozpoczyna się w październiku.
Dyrektorka placówki Siostra Maria Elza prowadzi ośrodek misyjny, który jest wspierany przez rodzimą  Fundację Albertine Amissa Bongo Ondimba (FAABO). Wśród różnorodnych, podejmowanych przez Ośrodek inicjatyw, ważnymi punktami są Przedszkole i Szkoła. I to właśnie do dzieci kierujemy naszą pomoc. I widzimy w tej współpracy same korzyści dla nas wypływające, bo… MOŻEMY POMÓC, a przy okazji poznać życie mieszkańców Libreville.
Od 2 do 7 listopada będą trwały w naszej szkole akcje wolontariackie, prowadzone pod czujnym okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Wielki finał przewidziany na 7 listopada zbiega się z wizytą Ojców Karmelitów – Misjonarzy z Rwandy, którzy będą opowiadać o życiu w Afryce.
A gdyby ktoś chciał wspomóc nasze działania?
Każdą pomoc przyjmiemy z ogromną radością! ;)

A tu: http://jozefitki.pl/afryka/gabon_libreville.htm ...można dowiedzieć się nieco więcej.