Październikowa aktywność konkursowa

Już drugi miesiąc uczniowie klas I-VI uczą się jak bezpiecznie poruszać się po internecie w ramach ogólnopolskiego  konkursu Bezpiecznie Tu i Tam.

Tematem zajęć dla klas 1-3 był problem nadużywania internetu i jego konsekwencje. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest równoważenie czasu spędzanego online i offline. Wychowawcy uwrażliwiali uczniów na zagrożenia związane z nadużywaniem internetu oraz zapoznali ich z zasadami bezpiecznego dla zdrowia korzystania z urządzeń elektronicznych.
Uczniowie klas 4 -6 przystąpili do konkursu - Rywalizacja na słowa oraz wzięli udział w lekcji ph:Kultura w internecie obowiązuje, zapoznając się z problematyką komunikacji w internecie, bezpieczeństwa w kontaktach i relacjach internetowych.
Efektem wytężonej pracy są stworzone przez uczniów serie pocztówek prezentujących zasady netykiety i kodeksu bezpiecznych zachowań w komunikacji i relacjach online .