SPEKTAKL "BYŁO NIE MINĘŁO"

Debiutujący aktorzy  szkolnego teatru  SP nr 3 wystąpili  1 grudnia 2017 roku  w spektaklu "Przeszło nie minęło".
Występ miał miejsce w dużej sali gimnastycznej naszej szkoły i skupił wszystkie klasy szóste i siódme szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy  gimnazjum.  Scenariusz powstał na bazie wierszy współczesnych poetów z Piotrkowa. Scenografia, kostiumy i prezentacja multimedialna nawiązywały do Piotrkowa z początku wieku. Młodym aktorom udało się przenieść widzów w inny, oniryczny świat. Wierszom recytowanym na tle dekoracji przenoszącej nas do przełomu XIX i XX wieku towarzyszył nastrojowy podkład muzyczny i projekcja slajdów pokazująca Piotrków Trybunalski sprzed stu lat. Aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności i wiele pochwał od dyrekcji. Spektakl przygotowały: Joanna Antoniów-Banach i Jolanta Kizyma. O nagłośnienie zadbali uczniowie: Jakub Bąbel, Jakub Olczyk i Marcel Majchrowski.