Znów październik i ta jesień…

Początek jesieni to nowe doświadczenia i mnóstwo zdobytej wiedzy.

Klasa 3c uczestniczyła w październiku w warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim „Po co roślinom liście? Warsztaty z Experymentarium dla szkół podstawowych i gimnazjalnych odbyły się dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.Na zajęciach dzieci poznały budowę liścia, sprawdzały zawartość cukru w liściach oraz wykonywały różnego rodzaju doświadczenia. Dwa tygodnie później uczniowie z 3c odwiedzili Zespół Parków Nadpilicznych Województwa Łódzkiego. Dzieci zapoznały się z działalnością parków krajobrazowych, zobaczyły sad jabłoniowy, „domek” dla pszczoły murarki ogrodowej oraz poznały historię i zwyczaje konika polskiego. W trakcje zajęć pracownik oddziału omówił również podstawowe gatunki drzew i krzewów naszego regionu. Wycieczka zakończyła się ogniskiem.

Zapraszamy na relację TUTAJ