Uczniowie klasy 5d wybrali się na wiosenną łąkę, na której uczyli się rozpoznawać pospolite gatunki traw i roślin zielnych.

Uczniowie klasy 5 D wybrali się na wiosenne liczenie ptaków.
 W środę 8 czerwca, uczniowie klasy 4c wzięli udział w  wycieczce do Spalskiego Parku Krajobrazowego.
Uczniowie z kl. 4-6 wykonali przepiękne ekozabawki.
W naszej ekopracowni  gościł dziś przyrodnik, ornitolog pan Adam Błoński, który w klasach szóstych przeprowadził zajęcia pt.” Ptaki w mojej okolicy”.
11-03-2016

Patyczaki...

Nasze patyczaki  od października kilka razy zrzuciły wylinkę i teraz są naprawdę duże.
W ramach projektu „Moja wymarzona ekopracownia” wraz z uczniami klasy VI c wybraliśmy się na zimowe liczenie ptaków.

W dniu 27.11.2015r. w Zespole  Szkolno-Gimnazjalnym  nr 1 miało miejsce uroczyste otwarcie dwóch  ekopracowni dofinansowanych ze środków WFOŚiGW w Łodzi w ramach projektu „Moja wymarzona ekopracownia”.
03-11-2015

Uwaga!!! KONKURS

Konkurs na portfolio sroki pt. „Sroka –Złodziejka?”
27-10-2015

Patyczaki

W "Naszej małej eko-sali" nie mogło zabraknąć zwierzątek!
Spośród kilkudziesięciu propozycji jury,po długich obradach, wybrało tę najlepszą!

W ramach zadania: ''Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 3 w Zespole Szkolno - Gimnazjalnym nr 1"  - w naszej szkole została utworzona nowoczesna ekopracownia.