CENTRUM NAUKI I TECHNIKI

13 marca 2018 r odbyła się wycieczka do Łodzi, w której uczestniczyli uczniowie klas IIId, IIIb oraz IIIa. Celem było Centrum Nauki i Techniki.
         Uczniowie mogli obejrzeć międzynarodową wystawę poświęconą maszynom Leonarda da Vinci – człowieka znanego większości ludziom jako malarza – a tutaj jako wynalazcy, naukowca i inżyniera.
        Wystawa „Energia umysłu” to ponad 70 eksponatów – historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa czy technologii materiałowej.
          Następnie uczniowie przeszli do innej części EC1, gdzie mogli obejrzeć i uczestniczyć w eksperymentach przy 150 stanowiskach i eksponatach podzielonych na trzy ścieżki edukacyjne: Przetwarzanie energii, Rozwój wiedzy i cywilizacji, Mikroświat – Makroświat.