48 RAJD PARASOLOWY

W sobotę, 18 listopada 2017 roku uczniowie z klasy 1D szkoły podstawowej pod opieką p. Karoliny Kucharczyk i uczniowie klasy  3B i 3D gimnazjum pod opieką pana Karola Baryły wzięli udział w 48 Rajdzie Parasolowym „Piotrkowskie krasnale i odboje” zorganizowanym przez piotrkowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy na moście przy rzece Strawie na ulicy Garncarskiej, a następnie idąc z przewodnikiem uliczkami Piotrkowa Trybunalskiego słuchaliśmy informacji związanych z powstaniem ważnych zabytków naszego miasta w tym „piotrkowskich krasnali”. Meta naszego rajdu znajdowała się na skwerze im. Michała Rawity Witanowskiego przy ul. Wojska Polskiego.  Uczestnicy rajdu wzięli udział w konkursie na najciekawszy parasol. Szkoła przy Wysokiej otrzymała wyróżnienie za parasol przygotowany przez Milana Wężyka z klasy 1d. Na mecie rajdu na uczestników czekał ciepły posiłek przygotowany przez organizatorów.