Zima już nie wróci...

19 marca 2016 r. odbył się kolejny, organizowany przez PTTK,  RAJD TOPIENIE MARZANNY- POWITANIE WIOSNY.

Na jego starcie stanęły dzieci i młodzież ze szkół z Piotrkowa Trybunalskiego, Bujen, Tomaszowa Mazowieckiego, Wolborza oraz drużyny rodzinne.  Uczestnicy przemaszerowali wzdłuż wału przeciwpowodziowego w kierunku mostu na rzece Wierzejce. W trakcie rajdu wysłuchali legendy o powstaniu jeziora Bugaj, dowiedzieli się także skąd wzięła się nazwa Wierzeje.  Każda z 22 drużyn przygotowała ekologiczną Marzannę. Dwie najmniejsze kukiełki zostały wrzucone do rzeki, natomiast reszta spłonęła na stosie.  W związku ze zbliżającymi się świętami, każdy z uczestników otrzymał niespodziankę w postaci czekoladowego jajka. Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowali uczniowie z klasy 1c, 2e, 5c i 6c. Magda Gębalska z klasy VI C i Karol Wlaźniak z klasy VC zdobyli wyróżnienia za najbardziej EKOLOGICZNE MARZANNY.