POKAZ KARATE TRADYCYJNEGO

W dniu 9 marca 2018 r. gościliśmy w naszej szkole wychowanków Szkoły Karate Tradycyjnego wraz z instruktorem p. R. Michalakiem.
Spotkanie zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego w ramach lekcji WF, na których odbył się pokaz zajęć karate.  Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wyodrębniła się z uprawianego w Japonii budo (sztuki wojennej). Pokazowy trening  karate cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, a chętni mogli poćwiczyć ruchy karate. Instruktor, pan R. Michalak, interesująco opowiedział o swojej pasji oraz ciekawostkach związanych z karate tradycyjnym, które skupia się na rozwijaniu ludzkiego charakteru do takiego poziomu, że zwycięstwo nad przeciwnikiem jest osiągane bez użycia przemocy.