Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

„RZUCAM WSZYSTKO I CZYTAM”

W ramach realizacji szkolnego projektu promującego czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, nasza szkoła przeprowadza niecodzienną akcję – „Rzucam wszystko i czytam”.

Akcja poległa na tym, że przez cały rok, raz w miesiącu o godzinie 10.00, po usłyszeniu „alarmu czytelniczego”, wszyscy przerywają na chwilę swoje zajęcia i czytają wybraną przez nauczyciela książkę.
W klasach IV –VI Szkoły Podstawowej i I – III Gimnazjum, przygotowany tekst czytali głośno wyznaczeni uczniowie, a w klasach I – III Szkoły Podstawowej nauczyciele. Po odczytaniu tekstu wszyscy wrócili do swoich planowych zajęć.
Akcja bardzo spodobała się młodym czytelnikom, niektórzy już zadeklarowali, że na pewno sięgną po książkę, której fragment usłyszeli w czasie lekcji. Życzymy, więc wszystkim ciekawej lektury! Do zobaczenia w bibliotece!