WYJĄTKOWY PREZENT Z OKAZJI ŚLUBOWANIA!

24 września 2017 r. miała miejsce uroczystość pasowania na ucznia.

My uczniowie i uczennice klasy pierwszej wstępujący w progi Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim, świadomi powagi chwili, stajemy przed sztandarem i uroczyście ślubujemy:
Ślubujemy strzec honoru szkoły.
Ślubujemy zachowywać się dobrze i uczyć pilnie.
Ślubujemy wypełniać sumiennie obowiązki ucznia.
Ślubujemy dbać o dobre imię swojej klasy, szkoły i domu rodzinnego.
Ślubujemy swą nauką i zachowaniem przynosić dumę i sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Ślubujemy kształtować umysły i charaktery tak, by szkoła w przyszłości, mogła być z nas dumna i abyśmy stali się godnymi jej tradycji.
Ślubujemy wypełniać nasze obowiązki tak, abyśmy mogli teraz i w przyszłości służyć Najwyższym Wartościom i naszej Ojczyźnie Polsce.

Ślubujemy!

81 pierwszaków zostało uroczyście włączonych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów.
       Po złożeniu przez uczniów uroczystej przysięgi, Pani Dyrektor pasowała na ucznia każdego z nich. Przy okazji pierwszaki dostały tarcze i pamiątkowe dyplomy, jednak wyjątkową niespodziankę miał dla całej szkolnej społeczności Prezydent Miasta Pan Krzysztof Chojniak. „Do budżetu obywatelskiego 2018 dyrekcja zgłosiła projekt „Pocałuj i jedź” zakładający budowę zatoki postojowej dla rodziców przywożących i odbierających dzieci ze szkoły. W swoim rejonie zajął on drugie miejsce, ale zdobył bardzo dużą liczbę głosów. Biorąc pod uwagę tak duże poparcie dla tej inwestycji zdecydowaliśmy o wpisaniu jej do przyszłorocznego budżetu i realizacji w 2018 roku” – zapowiedział.
A przy okazji… dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy poparli nasz projekt.
Bez Was… to by się nie udało!!!