II SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

W dniu 30.10.2017 r. obchodziliśmy II Szkolny Dzień Profilaktyki. Gośćmi specjalnymi imprezy byli: kierownik Punktu Konsultacyjnego Pomarańczowa Linia p. Katarzyna Zatorska, oraz przewodniczący Rady Osiedla Wysoka p. Tadeusz Wojdala.
     W ramach imprezy odbył się również konkurs pod hasłem: „Promujemy zdrowy styl życia”, w którym wzięły udział pięcioosobowe drużyny z klas VII i II gimnazjum. Rywalizacja rozegrana została w trzech konkurencjach: test z wiedzy o uzależnieniach, prezentacja gimnastyki porannej oraz plakat promujący zdrowy styl życia. Konkurs podsumował wiedzę na temat uzależnień,  zasad zdrowego odżywiania oraz optymalnego dla zdrowia stylu życia.

Wyniki:

I miejsce – drużyna z kl. VIIa w składzie: Natalia Tuchowska, Natalia Woźniakowska, Joanna , Monika Sadura, Urszula Nowak;
II miejsce – drużyna z kl. VIIc w składzie: Zofia Błaszczyk, Adrianna Gajewska, Kordian Rychlik, Karol Wlaźlak, Damian Górny;
III miejsce – drużyna z kl. IIb w składzie: Kamil Włudarczyk, Jessika Hale, Wiktoria Karaś, Oliwia Kauc, Wiktoria Bartczak.

Nagrody ufundowała Rada Osiedla „Wysoka”. Gratulujemy zwycięzcom!

W trakcie imprezy wysłuchaliśmy ciekawej rozmowy przeprowadzonej z panią Katarzyną Zatorską, dotyczącej problemu uzależnień wśród młodych ludzi. Nasz gość chętnie odpowiedział także na pytania od publiczności. Ponadto obejrzeliśmy prezentację na temat dopalaczy. Poza rywalizacją konkursowych drużyn, mogliśmy podziwiać pokazy talentów i pasji niektórych uczniów z naszej szkoły. Ideą tych wystąpień było propagowanie konstruktywnego sposobu spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież, zachęcenie innych do rozwijania własnego hobby, do życia wolnego od nałogów. Obejrzeliśmy m. in. pokazy akrobatyki, tańca, śpiewu, jazdy na rolkach oraz karate. Mamy nadzieję, że uczniowie Ci zainspirują innych.
Ogromne podziękowania za wkład pracy, czasu i zaangażowania w organizację tej imprezy należą się uczennicom i uczniom z kl. IIIa gimnazjum. Bez Was nie byłoby II Szkolnego Dnia Profilaktyki.